MgA. Liana Svobodová - Pexeso – Hrajeme si s notami

Neohodnotené
 
 

Pexeso je vytlačené na veľmi kvalitnom umývateľnom tvrdšom papieri, keďže predpokladáme, že ho chcete využívať dlhodobo. Veľkosť je 3× A4, skladané na tri diely.

Dostupnosť Skladom (8 ks)
€4,80    
Kategória Domina, karty, pexesá
Záruka 24 mesiacov
 

Metodické pokyny:

Notové pexeso je určené deťom od 4 rokov a má hravou formou pomôcť všetkým deťom rýchlejšie zvládnuť čítanie nôt v husľovom a basovom kľúči. V husľovom kľúči je použitých 17 notových dvojíc, od g po h2, v basovom kľúči 13 notových dvojíc od E po c1.
Jednotlivé noty pexesa používame na hru tak, aby dieťa nebolo naraz zaťažované 30 notovými dvojicami. Môžeme vybrať potrebné notové kartičky na precvičenie a postupne pridávame ďalšie podľa potreby a schopností dieťaťa. S pexesom je možné pracovať i názorne pri výučbe malých začiatočníkov. Z nôt je možné skladať známe ľudové piesne a dieťa ich môže podľa nôt zahrať.
Pexeso umožňuje zábavnejšiu formu hudobného vzdelávania tak v školách, ako aj doma. Učiteľ i rodič týmto spôsobom môže využiť zdravú súťaživosť detí. Označenie notami písmenkom na druhej kartičke je zámerné. Dieťa má vedieť spojiť vizuálnu podobu noty s písmenkom.

Pexeso obsahuje 60 jednotlivých kariet, ktoré tvoria celkovo 30 dvojíc.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: