Hudobníček 2

Neohodnotené
 
Novinka Tip Zväčšiť
  • 1 z 12
 

Žiaci sa hravou formou zoznámia s taktami, hud. nástrojmi, značkami a predznamenaniami.

Dostupnosť Skladom (85 ks)
€4    
Kategória Pracovné zošity
Záruka 24 mesiacov
 

Pr- vá, druhá, tre -tia, štvrtá. Cítite ten rytmus? Rozvíjajte a cibrite hudobné cítenie detí s písankou Hudobníček 2.

Žiaci sa hravou formou zoznámia s taktami, hudobnými nástrojmi, značkami a predznamenaniami. Obsahuje teoretické poznatky, ale i množstvo praktických úloh, napríklad rôzne rytmické cvičenia. Zoznámia sa s dôležitými hudobnými pojmami ako andante, allegro či vivace, dozvedia sa aký je rozdiel medzi altom a sopránom a naučia sa aj to, čo sa stane keď pred notu napíšu krížik alebo b.

Hudobná písanka Hudobníček 2 obsahom plynule nadväzuje na Hudobníčka 1. V úvode si nádejní hudobníci zopakujú práve poznatky z prvej časti, teda noty a pomlčky. Neskôr sa zoznámia s dvojštvrťovým, trojštvrťovým a štvorštvrťovým taktom. Spoznajú hudobné nástroje i to, že soprán spieva vysoko a bas zase hlboko a naučia sa, akú funkciu má krížik a akú béčko.
K jednotlivým celkom v písanke nájdete tematické básničky, ktoré žiakov oboznámia s problematikou a na každej strane nájdete usmernenia pre učiteľa alebo rodiča. Jednotlivé časti písanky sú obohatené o cvičenia vhodné na zopakovanie nadobudnutých poznatkov z hudobnej výchovy, ale aj na rozvoj hudobnosti detí v podobe hudobného myslenia a hudobno-sluchových schopností.

Formát: A4
Počet stran: 48

Hudobníček je určený všetkým deťom, ktoré sa chcú aktívne zmocňovať hudby. Obsah Hudobníčka je v súlade s inovovaným ŠVP pre prvý stupeň základných škôl, je spracovaný do motivovaných tematických celkov s odporúčaním pre konkrétny ročník.

Hmotnosť 0.162 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: