S. J. Repetitorium hudebních forem

Neohodnotené
 
  • 1 z 3
 
Cieľom tejto publikácie je orientovať čitateľov v oblasti hudobných foriem a žánrov, a to na podklade tradične ustáleného pohľadu na túto problematiku.
Dostupnosť Skladom (26 ks)
€6,80    
Kategória Knihy a učebnice
Záruka 24 mesiacov
 

Cieľom tejto publikácie je orientovať čitateľov v oblasti hudobných foriem a žánrov, a to na podklade tradične ustáleného pohľadu na túto problematiku. Pri jej spracovaní som preto vychádzal z dostupnej literatúry a zo svojej dlhoročnej pedagogickej praxe spojenej s výučbou tejto teoretickej disciplíny. Stanislav Jelínek

Publikácia je pripravená zoznámiť žiakov a študentov hudobného odboru ZUŠ, poznatky môžu využiť i študenti konzervatórií, stredných pedagogických škôl a hudobných gymnázií.

Obsah:

Základné prvky hudobných foriem, druhy motivickej práce, drobná forma, malá forma, veľká forma, základné netanečné žánre, baroková suita, moderná suita, menuet a scherzo, základné žánre hudby účelovej, pochod – valčík – polka, delenie tancov – národné tance, variačná forma, rondová forma, sonáta (sonátový cyklus), sonátová forma, koncert, kombinovaná forma, predohra, symfonická báseň, fugová forma, kánon, vokálna hudba duchovná, vokálna hudba svetská, pieseň a jej podobné útvary, šansón a blues, melodráma, javiskové formy, prehľad základných hudobných žánrov, terminologické poznámky, prehľad výslovnosti cudzích slov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: