Hudobníček 1

Neohodnotené
 
Tip Zväčšiť
  • 1 z 12
 

Noty, pomlčky, stupnice? Zorientovať sa v spletitosti notovej osnovy vám pomôže Hudobníček.

Dostupnosť Skladom (122 ks)
€4    
Kategória Pracovné zošity
Záruka 24 mesiacov
 

Noty, pomlčky, stupnice? Zorientovať sa v spletitosti notovej osnovy vám pomôže Hudobníček, písanka pre malých hudobníkov!

Spev a hudba sú prirodzenou súčasťou nášho každodenného života. Deti už od malička počúvajú riekanky a jednoduché pesničky. Dozvedieť sa ako melódia vzniká, ako ju zapísať, ako sa jednotlivé noty volajú...Skrátka, naučiť sa hudobnú teóriu môžu teraz ľahko a zábavne s hudobnou písankou Hudobníček.

Hudobníček je v súlade s obsahom učiva hudobnej výchovy pre prvý stupeň ZŠ (1. a 2.ročník). Obsahuje aj učivo nad rámec ŠVP, je však spracované primeraným spôsobom s dodatočnými radami pre jednoduchšie porozumenie. Učiteľom tak poskytuje možnosť ďalej rozvíjať vedomosti detí z hudobnej výchovy.

Sprievodcom naprieč Hudobníčkom je malý Hudobník, s ktorým deti hravo prekonajú každé zadanie. Koľko čiar dať do osnovy? Koľko dôb má celá nota? A ako sa volá nota s nožičkou?

Obsah písanky je spracovaný do tematických celkov s odporúčaním pre konkrétny ročník. Učiteľ pracuje s jednotlivými celkami podľa aktuálnych potrieb, či ide o aplikáciu nových poznatkov, ich upevnenie alebo opakovanie. Na konci každej strany sú usmernenia pre učiteľov, ale aj pre deti a rodičov.

Každá časť je obohatená o cvičenia na opakovanie, ale aj na rozvoj hudobnosti detí, teda hudobného myslenia a hudobno-sluchových schopností.

Na konci zošita nájdete aj prázdne notové osnovy na voľné precvičovanie a hudobnú omaľovánku.

Formát: A4
Počet stran: 48

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: