Antonín Modr - Hudební nástroje

Neohodnotené
 
 

Publikácia Hudobné nástroje profesora Antonína Modra vyšla prvýkrát v roku 1938 a patrí tak vlastne už niekoľkým generáciám našich hudobníkov – profesionálov i amatérov.

Dostupnosť Skladom (2 ks)
€15,50    
Kategória Knihy - ostatné
Záruka 24 mesiacov
 

Publikácia Hudobné nástroje profesora Antonína Modra vyšla prvýkrát v roku 1938 a patrí tak vlastne už niekoľkým generáciám našich hudobníkov – profesionálov i amatérov. Prameň neochabujúceho záujmu o Modrovu knihu, rokmi zdokonaľovanú a obohacovanú o nové poznatky, záleží v jej obsažnosti, prehľadnosti, informatívnosti a vecnosti. Modr informuje o vývoji nástrojových rodov i jednotlivých nástrojov a pochopiteľne sa sústreďuje na ich súčasné konštrukčné parametre, technické i zvukové možnosti (vrátane údajov o rozsahoch notovaných i znejúcich, o najvýhodnejších či naopak, najmenej výhodných polohách) a nezabúda ani na ich uplatnenie v sólovej a ansámblovej hre. Názornosť a informatívnosť Modrovej práce zvyšujú početné notové príklady, prehľady, kresby a grafy. Hľadisko odborníka – organológa sa v Modrovej knihe prelína so zreteľom skúseného hudobného praktika. Autor si pritom všíma nielen nástroje dnešného symfonického orchestra a orchestra dychového, ale primeranú pozornosť venuje i nástrojom folklórnej hudby našej i cudzej vrátane nástrojov donedávna ešte považovaných za exotické. 

Knihu je možné v škole využiť ako obsiahly zdroj informácií. Je vhodná na výučbu vo vyšších ročníkoch (napríklad na prípravu pedagóga pri výklade), zaujímavé poznatky môžu v knihe vyhľadávať aj žiaci.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: