Martin Vozar – Hudobná náuka 5

Neohodnotené
 
  • 1 z 9
 

Zošit Hudobná náuka pre 5. ročník ZUŠ obsahuje poznatky z hudobnej teórie a dejín hudby.

Dostupnosť Skladom (32 ks)
€3    
Kategória Pracovné listy a zošity
Záruka 24 mesiacov
 

Zošit Hudobná náuka pre 5. ročník ZUŠ obsahuje poznatky z hudobnej teórie a dejín hudby. Učivo je prehľadne usporiadané a pomocou úloh si žiaci môžu precvičiť svoje znalosti (stupnice, intervaly, akordy). Dejiny hudby v druhej časti zošitu opisujú vývoj hudby od začiatku po 20. storočí, najmä obdobie baroka, klasicizmu a romantizmu. Hudba 20. storočia je uvedená v súvislosti so zaujímavými ukážkami známych skladieb. Základné poznatky o skladateľoch obsahujú krátke životopisy a prehľady najvýznamnejších diel. Texty doplňujú portréty skladateľov a notové ukážky skladieb určených na počúvanie.
Žiaci svoje vedomosti precvičia v doplňovačkách a hudobných hádankách. Zošit uzatvára prehľad hudobných pojmov a na konci sú uvedené rytmické cvičenia.

Prehľad učiva:

Durové a molové stupnice do 7 krížikov a bé, intervaly základné a odvodené, intervaly presahujúce oktávu, obraty kvintakordov, dominantný septakord, kvintakord zväčšený a zmenšený, hudobné názvoslovie.
Toccata a fuga, symfónia, koncert sonáta, sonátová forma, rondo, symfonická báseň.
Dejiny hudby: počiatky hudby, renesancia, barok, klasicizmus, romantizmus, impresionizmus, 20. storočie.
Skladatelia: Antonio Vivaldi, Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach, Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Robert Schumann, Fryderyk Chopin, Richard Wagner, Giuseppe Verdi, Johannes Brahms, Georges Bizet, Modest Petrovič Musorgskij, Petr Iljič Čajkovskij, Edvard Hagerup Grieg, Nikolaj Rimskij Korsakov, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Claude Debussy, Maurice Ravel, Béla Bartók, Igor Stravinskij, Sergej Prokofjev, Aram Chačaturjan, Leoš Janáček, Josef Suk, Bohuslav Martinů, jazz

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: